Вересень 2017

Вівторок, 26 Вересень 2017

До уваги депутатів Окнянської районної ради VІІ скликання!

До уваги депутатів Окнянської районної ради VІІ скликання!

 3 жовтня 2017 року о 10.00 годині в малому залі районної ради (смт. Окни, вул. Комарова, 2), відбудеться пленарне засідання сімнадцятої сесії районної ради VІІ скликання.

Основні питання порядку денного:

-  Про внесення змін і доповнень до рішення районної ради від 30 грудня 2016 року № 164-VII  «Про районний бюджет Окнянського району на 2017 рік».

Про затвердження спільних розпоряджень голови районної ради та голови районної державної адміністрації прийнятих у міжсесійний період.

 

Read more

Понеділок, 25 Вересень 2017

Я МАЮ ПРАВО

Чи довго чекати відповіді і як довго діє субсидія ?!

Read more

Просвітницький проект "Я МАЮ ПРАВО"

 

Загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!»

 

З метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо використання та захисту їхніх прав у повсякденному житті стартував загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!».

В рамках проекту проводиться інформування громадян та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав за найбільш актуальними напрямами.

Поширення знань та освітня місія сприяє залученню громадян до правової активності та право свідомої поведінки.

Реалізація проекту відбувається шляхом об’єднання зусиль та інфраструктури Уряду, органів Міністерства юстиції, системи надання безоплатної правової допомоги, міжнародних партнерів та інших зацікавлених сторін.

Старт проекту відбувся 7 червня 2017. Проект презентовано Павлом Петренком та директором USAID Уейдом Уорреном в Кабінеті Міністрів України. Тривалість проекту становить 3 роки (2017–2019 роки).

До географії проекту віднесено всі міста України, включаючи віддалені селища, де функціонують центри та бюро системи надання безоплатної правової допомоги.

Важливим елементом проекту є створення на базі Кабінету Міністрів України моніторингової групи для системного періодичного розгляду ключових справ щодо порушення прав громадян.

Девіз проекту: ЗНАЮ! ДІЮ! ЗАХИЩАЮ!

 

Знаю свої права.

Користуюсь ними і знаю, що треба робити, коли мої права порушують.

Захищаю себе згідно з законами, а держава захищає мене і мої права.

 

Повідомлення проекту у 2017 році

Не знаєш, як вирішити спір?

Забирають бізнес? Відбирають майно?

Вимагають хабара за іспит чи навчання?

Як оформити договір оренди землі?

Як оформити виплату субсидій?

Не сплачуєш аліменти? Наслідки.

 

Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» - на сайті prаvo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр системи надання безоплатної правової допомоги).

 

Нагадуємо, що безоплатну правову допомогу можна отримати у відділі «Окнянське бюро правової допомоги» Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який знаходиться за адресою: вул. Комарова, 2                     (2-й поверх, каб.№22), смт.Окни, Окнянський район Одеська область, графік роботи: з 09:00 до 18:00, без перерви на обід

Read more

Середа, 20 Вересень 2017

Оголошення щодо вакантної посади в Окнянському бюро правової допомоги.

Увага!!! вакантна посада головного спеціаліста відділу «Окнянське бюро правової допомоги» Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (декретна посада):

 

кваліфікаційні вимоги:

1.вільне володіння державною мовою;

2.вища юридична освіта (не нижче першого (бакалаврського) рівня;

3.навички роботи  на комп’ютері, достатні для самостійного створення текстових документів, таблиць, презентацій, використання правових довідкових систем та мережі Інтернет;

4.спроможність до ефективної усної та письмової комунікації;

5.аналітичне мислення, спроможність до оперативного пошуку необхідної інформації;

6.спрямування своєї діяльності на задоволення правових потреб клієнта, готовність зрозуміти клієнта і допомогти йому, гідність та повага до гідності інших людей; зацікавленість у суспільно-корисній діяльності;

7.доброчесність і толерантність, порядність, відповідальність, стресостійкість.

Основні завдання:

1.правопросвітництво в територіальних  громадах;

2.надання безоплатної первинної правової допомоги;

3.забезпечення  доступу до безоплатної вторинної правової допомоги;

4.надання безоплатної вторинної правової допомоги;

5.забезпечення доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції.

 

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ НАДАЄТЬСЯ ЗА ТЕЛЕФОНОМ (04862) 3-06-56

 

 

 

Read more

Вівторок, 19 Вересень 2017

П'ятниця, 15 Вересень 2017

ПІДСТАВИ ВИЗНАННЯ ШЛЮБУ НЕДІЙСНИМ

ПІДСТАВИ ВИЗНАННЯ ШЛЮБУ НЕДІЙСНИМ

 

      Недійсність шлюбу – це особливий вид сімейно-правової санкції, яка застосовується у випадках порушення передбачених законом умов укладення шлюбу і означає анулювання тих юридичних наслідків, які законом пов'язуються з дійсним шлюбом.

      Щоб шлюб було визнано недійсним, існують такі підстави:

      • недосягнення особою, яка уклала шлюб, шлюбного віку (ст. 22 СК);

      • відсутність добровільної згоди чоловіка та жінки, які уклали шлюб (ст. 24 СК);

      • укладання шлюбу з особою, яка в судовому порядку визнана недієздатною (ст. 24 СК);

      • реєстрація шлюбу з особою, яка не усвідомлювала значення своїх дій або не могла керувати ними (ст. 24 СК);

      • перебування особи (осіб), які уклали шлюб, в іншому нерозірваному шлюбі (ст. 25 СК);

      • укладання шлюбу між близькими родичами (ст. 26 СК);

      • укладання шлюбу між усиновителем і усиновленою ним дитиною (ст. 26 СК);

      • приховання тяжкої хвороби, а також хвороби, небезпечної для іншого подружжя чи їхніх нащадків (ст. 30 СК);

      • укладання шлюбу жінкою та чоловіком або одним із них без наміру створення сім'ї та набуття прав та обов'язків подружжя.

      У Сімейному кодексі України законодавець таким чином розв'язує це питання, трактуючи шлюб як вид цивільно-правової угоди і розглядаючи його залежно від виду порушення встановлених вимог укладання відповідно або як вид абсолютно недійсної з моменту укладання (нікчемної) угоди, або як відносно недійсної (заперечної чи оспорюваної) угоди.

      Сімейний Кодекс поділяє усі шлюби на 3 категорії, які порушують вимоги укладання шлюбу:

      абсолютно недійсні шлюби:

      • зареєстрований з особою, яка одночасно перебуває в іншому зареєстрованому шлюбі;

      • зареєстрований між особами, які є родичами по прямій лінії спорідненості, а також між рідними братом і сестрою;

      • зареєстрований з особою, яка є недієздатною.

      шлюб, який визнається недійсним за рішенням суду:

      • зареєстрований без вільної згоди чоловіка та жінки. Відсутність взаємної згоди при укладанні шлюбу в теорії сімейного права за аналогією з цивільним правом іменують пороком волі при укладанні шлюбу;

      • у разі його фіктивності.

      шлюб, який може бути визнаний недійсним за рішенням суду:

      • між усиновлювачем та усиновленою ним дитиною без отримання у встановленому порядку дозволу суду на такий шлюб;

      • між двоюрідним братом та сестрою; між тіткою, дядьком та племінником, племінницею;

      • з особою, яка приховала свою тяжку хворобу;

      • з особою, яка не досягла шлюбного віку і якій не було надано права на шлюб.

      Але є підстави, коли шлюб не може бути визнаний недійсним: у разі вагітності дружини або народження дитини у шлюбі між: усиновлювачем та усиновленою ним дитиною, між двоюрідними братом і сестрою, між тіткою, дядьком та племінником, племінницею, з особою, яка не досягла шлюбного віку і якій не було надано права на шлюб, або якщо той, хто не досяг шлюбного віку, досяг його або йому було надано право на шлюб (ст. 41 СК).

      Усі інші причини, які не передбачені Сімейним кодексом, не можуть бути підставами для розірвання шлюбу.

      У ст. 42 СК визначено коло осіб, які можуть звернутися до суду з позовом про визнання шлюбу недійсним. Такими особами є:

      • жінка чи чоловік; • інші особи, права яких порушені в зв'язку з реєстрацією цього шлюбу; • батьки; • опікун; • піклувальник дитини; • опікун недієздатної особи; • прокурор; • орган опіки та піклування, якщо захисту потребують права й інтереси дитини, особи, визнаної недієздатною, чи особи, дієздатність якої обмежена.

      Також ст. 45 СК передбачені правові наслідки визнання шлюбу недійсним. Вони полягають у тому, що визнання шлюбу недійсним анулює всі правові наслідки шлюбу, тобто ніяких прав та обов'язків між особами, що уклали недійсний шлюб, не виникає. При цьому права і обов'язки анулюються не на майбутнє, а з дня укладання такого шлюбу. Суть інституту визнання шлюбу недійсним полягає в тому, що він не лише припиняє правовідносини, які можуть виникнути в майбутньому (це має місце і при розірванні шлюбу), а й поновлює те становище, яке існувало до укладання шлюбу:

      • якщо протягом недійсного шлюбу особи набули майно, воно вважається таким, що належить їм на праві спільної часткової власності. Розмір часток кожного з них визначається відповідно до їхньої участі у придбанні цього майна своєю працею та коштами;

      • той з подружжя, який обрав прізвище іншого з подружжя або спільне прізвище, вважається таким, що іменується цим прізвищем без достатньої правової підстави і зобов'язаний повернутися до свого дошлюбного прізвища;

      • особа, яка поселилася у житлове приміщення іншої особи у зв'язку з реєстрацією з нею недійсного шлюбу, не набула права на проживання у ньому і може бути виселена;

      • непрацездатний подружжя позбавляється права на отримання аліментів від іншого з подружжя.

      Але, не дивлячись на все це, визнання шлюбу недійсним не впливає на права дітей, які народилися в такому шлюбі. Щодо таких дітей зберігається презумпція батьківства чоловіка, якщо дитина народиться під час шлюбу чи протягом десяти місяців після визнання такого шлюбу недійсним. Водночас якщо сторони уклали фіктивний шлюб, діяли без наміру створити сім'ю і у фактичні шлюбні стосунки не вступали, то особа, яка записана батьком дитини, має право оспорювати своє батьківство на загальних підставах.

      Стаття 46 СК стосується добросовісного чоловіка чи дружини. Добросовісним чоловіком або дружиною є та особа, що не знала і не могла знати про перешкоди до реєстрації шлюбу (про недієздатність або про недосягнення іншим шлюбного віку тощо). Добросовісність чоловіка чи дружини встановлюється в судовому порядку.

      Відповідно до ст. 46 СК добросовісна особа (чоловік чи жінка) має право:

      • на поділ майна, набутого у недійсному шлюбі, як спільної сумісної власності подружжя;

      • на проживання в жилому приміщенні, в яке вона поселилася в зв'язку з недійсним шлюбом;

      • на аліменти відповідно до закону (статті 75, 84, 86 та 88 СК);

      • на прізвище, яке вона обрала при реєстрації шлюбу.

Read more

"Окнянське бюро правової допомоги" Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

     ОГОЛОШЕННЯ!

ВІДДІЛ

«ОКНЯНСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ»

ПОДІЛЬСЬКОГО МІСЦЕВОГО ЦЕНТРУ

З НАДАННЯ БЕЗОПЛАТНОЇ ВТОРИННОЇ

ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

повідомляє про роботу

МОБІЛЬНОГО ПУНКТУ

 КОНСУЛЬТУВАННЯ ГРОМАДЯН

з ЮРИДИЧНИХ ПИТАНЬ

на базі

Новосамарської сільської ради

Окнянського району Одеської області

Періодичність роботи:

22 вересня 2017 року

з 16.00 до 18.00 год.

за адресою: Одеська область, Окнянський район,

с. Новосамарка –

 в приміщенні Новосамарської сільської ради

 

контактні телефони:

(04861) 2-20-20 +380666204409

Read more

Середа, 06 Вересень 2017

Календар новин

<< < Вересень 2017 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30